Öğrencimiz Yasemin Tosun'un Kampanyası

İletişim Fakültesi Öğrencisi Yasemin Tosun’un Kampanyası:

‘’Engeller Yok Denecek Kadar’’

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. sınıf öğrencilerimizden Yasemin Tosun, Üst Geçitlerdeki Engeller Kaldırılsın, ders kapsamında hazırlamaya başladığı projesini sahiplenerek bir aktivist olarak bedensel engelli vatandaşlar üst geçitleri kullanabilmesi için rampalar oluşturulması için çabalıyor.

Yasemin, E5 karayolu üzerindeki yer alan üst geçitlerde engelli vatandaşların kullanabileceği rampaların olmadığını fark etti. Bunun bir eşitlik problemi olduğunu söyleyen Yasemin, “Herkes özgürce istediği yere, istediği zaman ulaşımını sağlayabiliyorsa, engelli bir vatandaşımız da o yolları kullanabilmeli.” diyerek farkındalık oluşturmayı hedefleyen bir projeye başladı.  

 

Siz de engellerin kaldırılması için destek olmak ister misiniz?

Yasemin şu anda change.org üzerinden bir imza kampanyası yürütüyor. Kampanyanın adı “Üst Geçitlerdeki Engeller Kaldırılsın”. Siz de aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bu kampanyaya destek verebilirsiniz.

https://www.change.org/p/%C3%BCst-ge%C3%A7itlerdeki-engeller-kald%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n?recruiter=543824645&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink                                                                             

 

Bunun yanı sıra, halk nezdinde farkındalık oluşturmak ve yerel yönetimleri bu konuda önlem almaya teşvik etmek üzere Facebook ve Twitter’ı da kullanacak.

Facebook’ta “Üst Geçitlerdeki Engeller Kaldırılsın” başlıklı sayfada, kullanıcıların rampa bulunmayan üst geçitlerin fotoğraflarını ya da videolarını çekip paylaşmalarını bekliyor. Ayrıca bu sayfa kampanya ile ilgili genel bir bilgi platformu niteliğinde olacak.

“Üst Geçitlerdeki Engeller Kaldırılsın” başlıklı Facebook sayfasının bağlantısı şu şekilde;

https://www.facebook.com/%C3%9Cst-Ge%C3%A7itlerdeki-Engeller-Kald%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n-1738098309775605/         

 

Twitter’da ise ‘’engeller yok olmalı’’ adında bir sayfa açan Yasemin, projenin twitter sayfasında bulunan videosunu rt yolu ile paylaşmalarını bekliyor.

“Engeller Yok Olmalı” başlıklı Twitter sayfasının bağlantısı şu şekilde;

Link: https://twitter.com/EOlmal

  

Bunların yanı sıra, Yasemin, ünlülerin Instagram hesaplarından konuyla ilgili video paylaşmasını sağlamak üzere çalışmalarını sürdürüyor.                                                                                       

3.olarak instagram üzerinden bazı ünlülerin video paylaşmalarını ve yine bu sayede daha fazla kişiye ulaşmalarını sağlayacağım.