İletişim Fakültesi Öğrencileri Uluslararası Su Mücadeleleri Konferansı'nın İletişim Çalışmalarını Yürütüyor

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Görevlisi Elif Sungur tarafından yürütülen "Sosyal Reklam Uygulamaları" dersi kapsamında İletişim Fakültesi öğrencileri, 12-13 Kasım 2016 tarihinde Su Hakkı Kampanyası tarafından düzenlenecek olan Su Mücadeleleri Konferansı'nın  iletişim çalışmalarını  gerçekleştirecekler.

Su Hakkı Kampanyası,  vazgeçilmez bir “yaşam hakkı” olan su konusunda çalışmalar yapıyor; kampanya çalışmaları Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği aktivistleri tarafından yürütülüyor. Kampanyanın partner kuruluşları ise Hasankeyfi Yaşatma Girişimi, Küresel Eylem Grubu ve Sosyal Demokrasi Vakfı. Aktiviteler  Rosa Luxemburg Vakfı‘nın desteğiyle sürdürülüyor.

12-13 Kasım tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Ayhan Şahenk Salonu’nda  gerçekleştirilecek Uluslararası Su Mücadeleleri Konferansında  Türkiye ve dünyada su varlıklarının korunması ve tüm canlıların suyu adil olarak kullanabilmesi için mücadele veren, bu konuya dikkat çeken akademisyenler, aktivistler ve kampanyalar söz alacak.

Konferansın tanıtımında görev alacak İletişim Fakültesi öğrencileri, 13 Ekim'de Su Hakkı Aktivistlerinden Nuran Yüce ve Dr. Akgün İlhan ile Maltepe Üniversitesi'nde buluştu.